Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ

O przedszkolu

Najważniejsze informacje

 • Przedszkole publiczne – odpłatność za pobyt jest taka jak w przedszkolach miejskich
 • Przedszkole jest czynne od 6.30 do 17.30
 • Przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat (istnieje możliwość zapisania dzieci młodszych – w wieku 2,5 lat )
 • Nowoczesny budynek przedszkolny, ogrodzony i otoczony ogrodem z kolorowym i bezpiecznym placem zabaw
 • Przedszkole jest monitorowane i wyposażone w domofon przy drzwiach wejściowych
 • Zapewniamy różnorodne pomoce dydaktyczne i zabawki edukacyjne umożliwiające prowadzenie kreatywnych i innowacyjnych zajęć edukacyjnych
 • Pracuje u nas wykwalifikowana i kreatywna kadra
 • Zapewniamy opiekę psychologa i logopedy
 • Oferujemy bezpłatną naukę języka angielskiego oraz bogatą ofertę zajęć dodatkowych – m.in. zajęcia sportowe, taneczne, rytmika oraz basen
 • Dbamy o zdrowe i smaczne posiłki dostosowane do potrzeb dzieci (możliwość indywidualnego dostosowania diety)
 • Organ prowadzący – Ogólnopolski Operator Oświaty
 • Istnieje możliwość kontynuowania nauki w publicznych szkołach prowadzonych przez Ogólnopolski Operator Oświaty

Przedszkole Galileo to funkcjonalna i przystosowana dla dzieci placówka publiczna działająca na terenie Wrocławia od 2012, której organem prowadzącym jest Ogólnopolski Operator Oświaty. Pięciooddziałowe przedszkole mieści się w modułowym parterowym budynku. Sale zajęć są przestronne, przytulne, dobrze wyposażone i bezpiecznie urządzone.
Wiemy, jak ważne dla rozwoju dziecka jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu, dlatego placówka posiada plac zabaw wyposażony w specjalny sprzęt. Spokojna okolica oraz umiejscowienie przedszkola na terenie pobliskiej szkoły umożliwia korzystanie z boiska oraz bieżni, a także terenów zielonych oraz zachęca do spacerowania i odwiedzania pobliskich miejsc w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym.
W przedszkolu prowadzone są zajęcia obowiązkowe z zakresu mowy i myślenia, edukacji zdrowotnej, komunikacyjnej i ruchowej, przygotowania do pisania i czytania oraz zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i rytmiki. Praca metodą projektu, m.in. „Aktywny Przedszkolak”, „Akademia Przyjaciół Wody”, „Czyściochowo” itp., pozwala na wszechstronne rozwijanie wiedzy i zainteresowań dzieci oraz pobudza ich naturalną ciekawość.

Wykwalifikowani nauczyciele ukierunkowani są na stosowanie w pracy innowacyjnych metod urozmaicających codzienne zajęcia edukacyjne, które prowadzone są w atmosferze życzliwości i uprzejmości. Bogate zaplecze pomocy dydaktycznych sprawia, że zajęcia są różnorodne, ciekawe i zachęcające do indywidualnej oraz grupowej aktywności. Szczególną uwagę zwracamy na zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz zasad savoir vivre, zaś najwyższą wartość stanowi indywidualne i podmiotowe traktowanie każdego dziecka.
W życiu przedszkola aktywnie uczestniczą rodzice, którzy zapraszani są na warsztaty, zebrania oraz konsultacje z nauczycielem, psychologiem lub logopedą. W ramach tejże współpracy rodzice zapraszani są do przedszkola w ramach akcji „Rodzice czytają dzieciom” oraz do poprowadzenia zajęć związanych z wykonywanym zawodem lub zainteresowaniami.
W przedszkolu organizowane są liczne imprezy, festyny, wycieczki oraz konkursy umożliwiające integracje środowiska przedszkolnego. Przedszkole odwiedzają także liczne teatrzyki oraz grupy animacyjne.
Przedszkole Galileo dwukrotnie otrzymało odznakę Lidera Jakości za profesjonalne podejście do edukacji oraz budowanie zaufania i opinii Przedszkola Godnego Polecenia.

Przedszkole Galileo
ul. Starogajowa 68a, 54-047 Wrocław
czynne w godzinach: 6.30-17.30

Sekretariat Przedszkola
czynny w godzinach 8.30-16.00
pracownik administracyjny: Arletta Rupala
tel.: 501 670 131
e-mail: galileo@operator.edu.pl